Parlamenti hungarez votoi "për" pranimin e Maqedonisë në NATO
Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi me ftesë të kryetarit të Kuvendit nacional të Hungarisë, Laslo Kover sot ka marrë pjesë në aktin e ratifikimit të Protokollit për aderim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO nga ana e Kuvendit nacional të Hungarisë.

Në votim janë deklaruar 153 deputetë të cilët njëzëri kanë votuar "për" dhe e kanë mbështetur ratifikimin, njoftojnë nga kabineti i Xhaferit.
Shtuar më 25/06/2019, ora 17:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori