Parashikimi i motit për sot në Maqedoni
Në Maqedoni sot do të mbajë mot me diell dhe me vranësira mesatare, parashihet të ketë edhe reshje të përkohshme të shiut me intensitet të dobët deri në mesatare, veçanërisht në pjesët jugore dhe lindore, ndërsa në zonat më të larta malore pritet të ketë reshje të dëborës,kurse era do të fryjë nga drejtimi juglindor.

Temperaturat do të lëvizin nga -4 derë në 10 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira deri në mesatare, kurse parashihet që pas dite të ketë reshje të shiut. Temperatura do të lëvizë prej -1 deri në 7 gradë Celsius.
Shtuar më 17/11/2018, ora 08:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori