E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Papunësi dhe varfëri në Maqedoni
Edhe pse sot shënohet 22 vjetori i pavarësisë së Maqedonisë, në këto 22 vite mund të themi se papunësia ka qenë prezente dhe në nivele të larta.

Mund të thuhet se kanë ndryshuar partitë në qeveri, por jo hallet dhe problemet e qytetarëve, shkruan Alsat-M.
Sipas profesorit universitar Marjan Petreski, duhet strategji e fortë që të plotësoj të gjithë atë që nuk është arritur 22 vitet e kaluara.

“Konsideroj se nuk ka zëvendësim për eurointegrimet që këtij vendi do t’i sillnin stabilitet , sepse këtë kërkon çdo investues, qoftë i vendit ose i huaj. Dhe sigurisht ato integrime do t’i rrisin standardet në cilëndo sferë, përfshirë edhe sferën ekonomike që për në është shumë e rëndësishme”, deklaroi Marjan Petreski, profesor universitar. /albeu.com/
Shtuar më 08/09/2013, ora 18:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori