Panovska: Gruevski manipulon dhe gënjen, presim reagimin e Soros-it (VIDEO)
Pëlqej
Drejtoresha ekzekutive e Fondacionit të Shoqërisë së Hapur Maqedoni (FSHHM), Fani Karanfilova Panovska në intervistë për "NovaTV" ka thënë se mesazhet e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski kundër fondacionit janë gënjeshtra, manipulime dhe keqpërdorime të rënda.

Sipas saj Gruevski dëshmon obsesion serioz me teoritë e konsiparacionit, përcjell "Telegrafi".

Ajo ka bërë me dije se Soros e ka lexuar përkthimin e intervistës për "Republika" të Nikolla Gruevskit.

"George Soros e ka marrë përkthimin e plotë të intervistës e bërë nga ana jonë, përkthimin të një pjese të publikuar nga Sitell, përkthimin e intervistës së Gruevskit për "Dnevnik" dhe tani pritet edhe reagimi", ka thënë Panovska. /albeu.com/
Shtuar më 11/01/2017, ora 11:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori