Panik në Maqedoni, tjetër tërmet me magnitudë 4 ballë
Një tërmet 4 ballë ka lëkundur Maqedonisë në orët e para të së mërkurës.

Epiqendra nuk dihet ende por është bërë e ditur se tërmeti është ndjerë në njësinë administrative Ostren i Madh, në Bashkinë Bulqizë, në komunën e Kërçovës edhe në fshatin Devoll të Korçës.

Lëkundjet e tokës kanë zgjatur rreth 10 sekonda dhe shumë qytete afër kufirit maqedonas e kanë ndjerë, ndërkohë që nuk raportohet për dëme.

Nga lëkundjet e vazhdueshme të tërmetit rrezikohet dhe shpërthimi I vullkanit "Duvallo", në fshatin Kosel. /albeu.com/
Shtuar më 05/07/2017, ora 08:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori