Pandov: Gruevski dëshmoi se kombi është para interesave partiake
Analisti Aleksandar Pandov, në një deklaratë për "Makedonija24", ka thënë se Nikolla Gruevski dëshmoi se kombësia është para interesave partiake.

"Të gjitha ata para që vijnë në Republikën e Maqedonisë ndahen vetëm në një parti, veçanërisht për mbështetjen e njërës parti, e ashtuquajtura LSDM e cila përmes veprimeve të cilët i ka bërë në të kaluarën dëshmon se një punë është qartë se i intereson pushteti dhe se nuk ka asnjë interes tjetër, as edhe kombëtare, as të sigurisë, as edhe shtetërore dhe se interesat e saj janë vetëm një, si më lehtë të vijë në pushtet", ka thënë Pandov.

Analisti Pandov tha se qëllimi i sorosoit është të njollosë Gruevskin. /albeu.com/
Shtuar më 13/01/2017, ora 13:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori