Pamjet nga laboratori i drogës në Reçicë, më i madhi në Evropën Juglindore (VIDEO)
Në Reçicë të Vogël gjatë ditës së djeshme Policia e Maqedonisë zbuloi një laborator droge sintetike dhe ka vënë nën pranga të paktën 6 persona.

laborator, si asnjëherë më parë në Maqedoni, janë gjetur qindra kilogramë drogë sintetike.

laborator, në Tetovë u zbuluan mbi 125 kilogramë drogë sintetike, apo sipas disa vlerësimeve fillestare 500.000 tableta droga sintetike, vlera e të cilave kalon shifrën prej 2.5 milion euro.

Në bashkëpunim me Policinë e Serbisë u arrit realizimi i këtij aksioni.

Nënkryetari i Qeverisë dhe ministër i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq theksoi se ky është ndër rezultatet më të mira në konfiskimin e drogave sintetike. /albeu.com/

Shtuar më 01/12/2017, ora 15:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori