Vetëm 50 vjeç, COVID-19 i merr jetën mamisë në Elbasan
Pamje prekëse, kali i sëmurë në mes të rrugës askush nuk i ndihmon fëmijët rom (VIDEO)
Nëpër rrjetet sociale është shpërndarë një video në të cilën shihen disa fëmijë rom që qëndrojnë pranë një kali të shtrirë për tokë dhe nuk lëviz.

Por ajo që vihet re është indiferenca e kalimtarëve të cilët nuk afrohen për t'i ndihmuar fëmijëve.

Video ka ngjallur reagime të shumta në internet në lidhje me sjelljen e qytetarëve për të ndihmuar kalin e gjorë që sic duket po jeton momentet e fundit të jetës së tij.

Në një moment aty pranë kalon edhe një ekip i policisë i cili vetëm kalimthi nga dritarja pyet fëmijët çfarë ka kali, pa marrë më shumë masa. /albeu.com/

Shtuar më 12/10/2017, ora 09:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori