Pala greke e gatshme për zgjidhjen e çështjes së emrit
Dimitris Drucas
Shefi i diplomacisë greke, Dimitris Drucas deklaroi se pala greke është e gatshme për gjetjen e zgjidhjes për kontestin e emrit të Maqedonisë , ku sipas tij, autoritetet shtetërore të vendit fqinj duhet të tregojnë vullnet dhe frymë konstruktive.

"Jemi të gatshëm që tani të gjejmë zgjidhje për problemin e emrit. Mjafton që pushteti në vendin fqinj të tregoj vullnet dhe frymë konstruktive", deklaroi Drucas në një intervistë për mediat hungareze.

Drukas ka akuzuar Shkupin për provokime të herë pas`herëshme ndaj Athinës zyrtare.
Shtuar më 25/11/2010, ora 18:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori