E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Padi "Makamtrans" për bllokimin e kufirit
Ndaj shoqatës së transportuesve "Makamtrans" mund të ngrihet një padi për shkak të bllokimit disaditor të pikave kufitare me Kosovën.

Këtë e ka bërë të ditur Shoqëria Civile për Pajtime dhe Bashkëjetesë "Zgjate Dorën". Kjo e fundit ka paralajmëruar ngritjen e padisë, pasi bllokimi i kufirit është në kundërshti me normat ndërkombëtare dhe vendore. /albeu.com/


Shtuar më 16/09/2013, ora 11:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori