OSBE vlerëson lart Marrëveshjen e Ohrit
Shefi i misionit të OSBE-së në Shkup, Ralf Bret, me rastin e shënimit të 13-vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit ka vlerësuar lart MO-në, si dokument që rregullon raportet etnike në vend.

“Përgatitja e gjeneratave të reja për integrim dhe të ardhme multietnike ka peshë të madhe”, thuhet në komunikatën e OSBE-së.

OSBE thotë më tej se pret ndryshime dhe se është e vendosur të përkrahë institucionet në vend për implementim të plotë të Marrëveshjes së Ohrit. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2014, ora 12:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori