Opozita: Kemi fakte për skandalin e Gruevskit
Zëdhënësi i partisë maqedonase në opozitë, LSDM-së, Petre Shillegov ka thënë se ka dokumente të reja për skandalin e Nikola Gruevskit.

Shillegov tha se në gjyq nuk u paraqit dëshmitari kyç, që ishte Den Donçevi.

“Den Donçev është dëshmitar kyc në procesin gjyqësor Gruevski-Zaev. Pse gjykata nuk e pranoi si dëshmitar, cili është roli i ‘gazda Ninit’ në dhe pse deklaroi se nuk e njeh Zoran Zaevin e as Nikolla Gruevskin”, tha Shillegov.

Ai ka paralajmëruar se LDSM-ja do të ndërmarrë hapa të mëtejshëm në rast se VMRO-ja nuk pranon të ulet për qeveri teknike ose zgjedhje të reja. /albeu.com/

Shtuar më 05/09/2014, ora 11:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori