Opozita e gjen nė kyē Kuvendin
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Deputetėt e opozitės i kanė gjetur sot mbyllur dyert e sallės nė Kuvend ku duhej tė vazhdonte punėn Komisioni pėr Financa dhe Buxhet. Edhe pse kryetari i kėtij trupi parlamentar, Marjanēo Nikolov, kishte njoftuar mbrėmjen e shkuar, pas pėrfundimit tė seancės sė kėtij Komisioni, se puna do tė vazhdonte sot nė ora 12, shėrbimet e Kuvendit nuk kanė mundėsuar kushte pėr punė, njofton Zhurnal.

Nė arsyetimin qė ka marrė Nikolov nga shėrbimet e Kuvendit, ėshtė thėnė se ato nuk kanė qenė tė njoftuara se do tė zhvillojė punimet Komisioni pėr Financa dhe Buxhet, gjė tė cilėn e quan tė pavėrtetė deputeti Nikolov.

Ai ka paralajmėruar se nėse nuk krijohen deri nė ora 14 kushte pėr punė, ata do tė largohen nga Kuvendi.

Ndryshe, gjatė ditės sė djeshme, grindjet mes deputetėve tė VMRO-DPMNE-sė dhe LSDM-sė kanė vazhduar me tė shara, kėrcėnime dhe bllokim tė punės.

Opozita kundėrshton ashpėr zhvillimin e seancave tė Komisionit Juridik-Ligjvėnės paralelisht me ato tė Komisionit pėr Financa dhe Buxhet.

Sipas tyre, pa u ezauruar procedura e shqyrtimit tė amendamenteve pėr projektbuxhetin e vitit 2013 nė Komisionin pėr Financa dhe Buxhet, nuk mund tė fillojė procedura e shqyrtimit tė tyre nė Komisionin Juridik-Ligjvėnės. /albeu.com/
Shtuar më 23/12/2012, ora 13:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.