Opozita bojkoton përsëri Parlamentin e Maqedonisë
Deputetët e opozitës kanë bojkotuar seancën e sotme në Kuvendin e Maqedonisë. Deputetët e LSDM-së dëshmuan edhe një herë se nuk kanë qëllim të marrin pjesë në seancat ku në rend dite kanë qenë disa propozim-ligje me të cilat nuk bien dakord.

rend dite sot kanë qenë propozim-ligjet për plotësim të Ligjit për punësim dhe sigurim në rast të papunësisë, si dhe për sigurim pensional invalidor. Të dy propozim-ligjet ishin në procedurë të shkurtuar. /albeu.com/
Shtuar më 26/02/2014, ora 14:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori