VMRO për pajtim, cili është qëndrimi i tyre ndaj ofertës së Kryeministrit Zaev
Partia më e madhe opozitare në Maqedoni OBRM – PDUKM, së shpejti pritet të del me qëndrim për ofertën e kryeministrit Zoran Zaev i cili u kërkoi deputetëve që ti’a shtrijnë dorën njëri tjetrit.

Zaev duke folur mbi ngjarjet e 27 Prillit tha: “Ka ardhur koha të themi STOP ndarjeve, ja ku e kemi mundësinë të falim njëri tjetrin shkruan alsat.

Ai mes tjerash u dërgoi mesazh të gjithëve ku siç potencoi se duhet falur njëri tjetri, mes tjerash dhe ta bartë barrën politike dhe tu’a shtrijë dorën dhe të harrojnë ngjarjet e 27 Prillit të vitit të kaluar.
Shtuar më 15/10/2018, ora 14:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori