Nxënësit kërkojnë kthimin e rregullit të vjetër të maturës
Protestës së nxënësve në qytetin e Tetovës, i janë bashkuar qindra nxënës nga shkolla të ndryshm , të cilët kanë dalë në marsh të përbashkët për të shprehur revoltën nga reformat në arsimin e mesëm.

Marshimi i ditës së sotme është një marshim që ka të bëjë me iniciativë të paraleleve në gjuhën shqipe në gjimnazin e Tetovës “Kiril Pejçinoviq”.

Përmes këtyre protestave nxënësit kërkojnë që të kthehet koncepti i vjetër i maturës shtetërore si dhe heqja e testimin ekstrën. /albeu.com/
Shtuar më 17/04/2015, ora 15:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori