Nxënësit e Shkupit lenë nam, përleshen në autobus
Disa nxënës të shkollës së mesme sot pasdite janë rrahur në autobusin numër 5 të Ndërmarrjes Publike të Komunikacionit deri sa ka qenë duke ecur në bulevardin “Teodocij Golloganov” drejt Qendrës, shkruan Skopjeinfo.mk.

“Nuk ka dëmtime të autobusit, e as udhëtarë të lënduar”, konfirmuan nga Ndërmarrja e Transportit Publik.

Incident në Ndërmarrjen është denoncuar në orën 14:30, ndërsa siç informojnë nga atje, rastin e ka marrë Ministria e Punëve të Brendshme.

Nga MPB informojnë se është dalë menjëherë në vendin e ngjarjes dhe janë arrestuar një pjesë e nxënësve që janë rrahur.
Shtuar më 20/03/2019, ora 16:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori