Nxënësit e shkollave të mesme sot në protestë
Nxënësit e shkollavemesme, të mbështetur edhe nga studentët dhe Plenumi i mësimdhënësve, do të protestojnë sot kundër, siç i konsiderojnë ata, reformave të këqija në arsimin e mesëm.

Siç ju njoftuam edhe në Portalin Albeu, dje u mbajtën protesta nga nxënësit e shkollavemesme në Tetovë.

Nxënësit paralajmërojnë se do të vazhdojnë me bojkotin e mësimit derisa të dëgjohen kërkesat e tyre në lidhje me testimin ekstern dhe se nuk do të përfillin presionet e ndryshme. /albeu.com/
Shtuar më 23/04/2015, ora 10:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori