Nxënësit dhe mësuesit braktisin shkollën në Shkup nga frika
Një pajisje e cila e ka pasur pamjen e bombës është gjetur sot në mëngjes në afërsi të një automjetit në parkingun në afërsiShkollës së Mesme të Artit “Llazar Liçenovski” në Shkup, për shkak së cilës janë evakuuar të gjithë të pranishmit në objekt, njofton Portalb.

MPB ka njoftuar se sot në ora 08:36 është paraqitur se në rrugën “Mitropolit Teodosij Gologanov” në hapësirën e parkingut ka pajisje që me dukje të bombës e lënë në afërsi të një automjeti.

Ndërkohë policia ka shkuar në vendngjarje dhe po heton rastin.

Nga MPB thonë se ende po hetohet nëse është bërë fjalë për bombë shkolle ose bombë të vërtetë.

Nxënësve dhe mësuesve u është ndaluar të hyjnë në ndërtesën e shkollës.
Shtuar më 18/12/2019, ora 13:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori