Nxënësi nga Kërçova që shpëton Liqenin e Ohrit (VIDEO)
Albin Aliu nga Kërçova, është nxënës në Kolegjin Yahya Kemal në Strugë. Ai ka punuar mbi idenë e përpunimit të letrës nga algat e liqenit të Ohrit.

I ndikuar nga uji i ndotur i Liqenit, që vjen si pasojë e algave të shumta, ai filloi të mendojë se si mund ta zgjidhte këtë problem.

Dhe ja shikoni zgjidhjen që gjen ai.

Ndiqni videon per te kuptuar shpikjen e Albin Aliut. /albeu.com/
Shtuar më 14/02/2020, ora 22:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori