Nuk ushtroi dhunë, pritet lirimi i një të akuzuari për rastin Sela
Gjykata pritet të lirojë një të akuzuar për tentativë vrasje në lidhje me terrorin e ushtruar një vit më parë në Kuvendin e Maqedonisë me pretendimin se ai nuk shihet të ushtrojë dhunë.

Sasho Senkov është njëri nga dhjetë të akuzuarit, por që prokurori Darko Jakimovski ia ka tërhequr akuzën për tentimvrasje.

veç kësaj, prokurori e ka ndryshuar përshkrimin e akuzës për të gjithë të akuzuarit, kurse për Gjorgjievskin dhe Pavlevskin, akuza është rikualifikuar nga tentimvrasja në dhunë.

Për shtatë tjerët akuza mbetet e njëjtë.
Shtuar më 06/06/2018, ora 13:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori