Nuk ndalen vrasjet e shqiptarëve në Siri, vdes një gjilanas
Një tjetër shqiptar është vrarë duke luftuar në kampet e luftës në Siri.

Personi i vrarë është Melos Kosumi, vetëm 17-vjeç, nga Uglari i Gjilanit.

Mësohet se Kosumi ndiqte studimet e larta në Turqi dhe kishte ikurSiri, pa dijeninë e familjes.

Lajmi është konfirmuar edhe nga prindërit e djalit.

Varrimi i Melosit do të bëhet sot në fshatin e tij në Gjilan./albeu.com/
Shtuar më 30/09/2014, ora 09:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori