Nuk kanë më fuqi ta ndalin, fillojnë ta mallkojnë Zaevin
Profesorja universitare, Biljana Vankovska, përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka nxjerr vrer kundër kryeministrave Zaev dhe Cipras lidhur me nënshkrimin e marrëveshjes për emrin.
Ajo madje e mallkon kryeministrin Zaev duke i thënë “uroj t'i thahen duart”.

Vankovska njihet si shumë e afërt me strukturat e VMRO-DPMNE-së. Madje disa media pro opozitare sot kanë publikuar lajmin se profesoresha Vankovska është në spital sepse është përkeqësuar gjendja e saj shëndetësore nga fakti i nënshkrimit të marrëveshjes për ndryshimin e emrit të Maqedonisë.


Shtuar më 18/06/2018, ora 16:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori