Nuk ka maqedonas, ata janë bullgarë
Një eurodeputet bullgar si dhe disa ekspertë të tjerë të fushës së historisë, duke përfituar nga pjesëmarrja në një emision të televizionit BNT ku po flitej për historinë e Maqedonisë, sërish kanë ofenduar rëndë qytetarët dhe historinë maqedonase, shkruan Zhurnal.

Siç ka ndodhur edhe herë të tjera edhe kësaj radhe në këtë emision, ekspertët bullgarë pohuan se nuk ka maqedonas, dhe se ata janë bullgarës ndërsa Ohri është qytet bullgar. /albeu.com/
Shtuar më 15/10/2012, ora 10:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori