Nuk ka debat nė Parlamentin maqedonas
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Parlamenti i Maqedonisė nuk ka lehuar debatin lidhur me situatėn politike nė vend pas dėshtimit nė Samitin e NATO-s nė Ēikago nė datat 20-21 maj, ku Maqedonia nuk mundi tė marrė ftesėn pėr anėtarėsim.

Partitė opozitare kanė kėrkuar debat nė parlament pėr tė analizuar bllokimin e proceseve euroatlantike dhe dėshtimin e radhės nė Samitin e Ēikagos, ku ftesa pėr Maqedoninė nė NATO nuk ishte fare nė rendin e ditės.

Partitė opozitare maqedonase menjėherė pas kėtij Samiti dorėzuan kėrkesėn e tyre nė Parlament pėr tė mbajtur seancėn urgjente me temėn "Definimi i planit tė ardhshėm dhe aktiviteteve tė kreut shtetėror pėr plotėsimin e prioriteteve nė planin e integrimeve euroatlantike, pas Samitit tė NATO-s".

Por kryeparlamentari maqedonas Trajko Veljanovski, nė takimin e mbėrmshėm me partitė politike parlamentare, u shpreh se ajo qė kėrkon opozita nuk ėshtė e duhura dhe aspak morale pasi po dėmtohen mekanizmat pėr realizimin e dialogut politik parlamentar. /albeu.com/
Shtuar më 30/05/2012, ora 09:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.