Nuk ka debat në Parlamentin maqedonas
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Parlamenti i Maqedonisë nuk ka lehuar debatin lidhur me situatën politike në vend pas dështimit në Samitin e NATO-s në Çikago në datat 20-21 maj, ku Maqedonia nuk mundi të marrë ftesën për anëtarësim.

Partitë opozitare kanë kërkuar debat në parlament për të analizuar bllokimin e proceseve euroatlantike dhe dështimin e radhës në Samitin e Çikagos, ku ftesa për Maqedoninë në NATO nuk ishte fare në rendin e ditës.

Partitë opozitare maqedonase menjëherë pas këtij Samiti dorëzuan kërkesën e tyre në Parlament për të mbajtur seancën urgjente me temën "Definimi i planit të ardhshëm dhe aktiviteteve të kreut shtetëror për plotësimin e prioriteteve në planin e integrimeve euroatlantike, pas Samitit të NATO-s".

Por kryeparlamentari maqedonas Trajko Veljanovski, në takimin e mbërmshëm me partitë politike parlamentare, u shpreh se ajo që kërkon opozita nuk është e duhura dhe aspak morale pasi po dëmtohen mekanizmat për realizimin e dialogut politik parlamentar. /albeu.com/
Shtuar më 30/05/2012, ora 09:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian