Njihuni me shefen e protokollit të kryeministrit Zoran Zaev (VIDEO)
Kryeministri Zoran Zaev po kompleton gjithnjë e më shumë ekipin e tij përfshirë këtu edhe protokollin, derisa në këtë pozitë ka vendosur Ivana Haxhievskën, një ish gazetare e diplomuar në shkencat sociale por e magjistruar në shkencat politike dhe marrdhënie ndërkombëtare, transmeton Zhurnal.mk

"Të punohet me kryeministrin Zaev është kënaqësi e madhe, jo se bëhet fjalë për kryeministrin e vendit por para se gjithash bëhet fjalë për njeri e më pas edhe për politikan", thekson mes tjerave Haxhievska.

"Politika ndoshta nuk është në qendrën time të punës por nëse ndonjëherë vendos të merem me politikë dhe të bëhem politikane vërtetë kam pregaditje të duhur", thotë ajo.
Shtuar më 02/09/2017, ora 12:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori