Njerëz nga Nju Jorku dhe Uashingtoni përkrahin protestat në Maqedoni
Pasi qytetarët nga Shkupi, Manastiri dhe Strumica, dolën të protestonin masivisht kundër vendimit të presidentit maqedonas, Gjorge Ivanov për falje të politikanëve, shtetasit e Maqedonisë që jetojnë në Nju Jork, dolën në përkrahje të protestaveMaqedoni në Central Park.

Sot për në orën 12 sipas kohës lokale, respektivisht në ora 18 sipas kohës në Maqedoni është paralajmëruar edhe protestë para ambasadës së Maqedonisë në Uashington./ Albeu.com/

Shtuar më 17/04/2016, ora 12:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori