Një tjetër foshnje e porsalindur ndërron jetë në klinikat e Shkupit
Një tjetër foshnjë e porsalindur ka ndërruar jetë në Klinikën për gjinekologji në Shkup.

Bëhet fjalë për vdekje që vjen nga helmimi i gjakut që ndryshe njihet si sepsa. Fëmija që tanimë ka ndërruar jetë është lindur nga një nën 16-vjeçare.

Nëna e re ka lindur binjakë kurse fëmija i mbijetuar është në kujdes intenzis dhe për të thuhet nga spitali se është në gjendje të qëndrueshme. /albeu.com/


Shtuar më 24/10/2017, ora 21:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori