Një deputete e LSDM kthehet në Kuvend
Një deputete nga rradhët e opozitës, LSDM nuk ka dëgjuar vendimin e partisë, por ka vendosur të jetë pjesë e Kuvendit të ri të Maqedonisë.

Ajo është Lubica Buralieva, e cila e ka konfirmuar përmes një njoftimi në Facebook pjesëmarrjen e saj në parlament.

“Vendimi i organeve më të lartatë LSDM-së për bojkotim dhe mosnjohjen e rezultateve të zgjedhjeve, pa asnjë rezervë dhe pa asnjë dyshim e mbështes (qëndrimin e 33 deputetëve të opozitës së bashkuar), por veprimi jashtëinstitucional, forma e bojkotit për mua është e papranueshme (qëndrim personal)”, shkruan mes tjerash Buralieva.

Gjithashtu, kërkesë për tërheqjen e dorëheqjes ka bërë edhe deputetja tjetër, social-demokrate Solza Grçeva. /albeu.com/
Shtuar më 17/06/2014, ora 12:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori