Një delegacion kinez viziton Maqedoninë
Pëlqej
Një delegacion nga Kina do të kryejë sot takime në Kuvendin e Maqedonisë.

Anëtarët e delegacionit do të takohen me nënkryetarin e Kuvendit të Republikës, Antonio Milloshoski dhe kryetaren e Grupit parlamentar të Kuvendit për bashkëpunim me Parlamentin e Republikës Popullore të Kinës, Silvana Boneva, si dhe me deputetët Zoran Ilioski, Nikolla Micevski, Ane Lashkoska dhe Magdalena Manaskova.

Viztia lidhet me bashkëpunimin dypalësh sidomos në fushën e ekonomisë. /albeu.com/
Shtuar më 22/09/2014, ora 09:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori