Maqedonasit dalin në protesta kundër shqiptarëve dhe ndarjes së Maqedonisë (VIDEO)
Me qindra qytetarë sot së bashku me aktivistët e shoqatës së re “Të palëkundurit”, filluan marshimin nga katedralja në Shkup drejt Parlamentit.

Protesta është në shenjë pakënaqësie kundër zyrtarizimit të gjuhës shqipe, dhe siç thonë ata edhe kundër ndarjes së Maqedonisë, transmeton TetovaSot.

Kreu i Organizatës “Të palëkundurit”, Dragan Ugrinovski, deklaroi se janë grumbulluar vullnetarisht për të mbrojtur Maqedoninë dhe apeloi tek mediat që të mos e etiketojnë ose ndërlidhin këtë Organizatë me partitë politike. /albeu.com/
Shtuar më 24/02/2017, ora 18:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori