Nimitz viziton Shkupin dhe Athinën në janar
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Matthew Nimitz, i dërguari personal i Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara në bisedimet mes Greqisë e FYROM, do të vizitojë rajonin në harkun kohor 8 deri më 11 janar, sipas njoftimit të OKB.

Vizita bëhet në vazhdim të bisedimeve që Nimitz pati në nëntor në New York me përfaqësuesit e të dy vendeve. Ambasadori Nimitz do të takohet në Athinë e Shkup me qeveritarë të lartë të të dy vendeve, me objektiv përshpejtimin e procesit për gjetjen e një zgjidhjeje reciprokisht të pranueshme në çështjen "e emrit".

Më 20 nëntor Nimitz kishte paraqitur një sërë propozimesh e mendimesh për gjetjen e një zgjidhjeje në çështjen e emrit, gjatë takimit të përbashkët me negociatorët e Greqisë Adamantios Vasilakis dhe të FYROM, Zoran Jolevski, në selinë e Kombeve të Bashkuara, duke pasuar takime të veçanta. /albeu.com/
Shtuar më 23/12/2012, ora 10:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit