Nimitz viziton Shkupin dhe Athinėn nė janar
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Matthew Nimitz, i dėrguari personal i Sekretarit tė Pėrgjithshėm tė Kombeve tė Bashkuara nė bisedimet mes Greqisė e FYROM, do tė vizitojė rajonin nė harkun kohor 8 deri mė 11 janar, sipas njoftimit tė OKB.

Vizita bėhet nė vazhdim tė bisedimeve qė Nimitz pati nė nėntor nė New York me pėrfaqėsuesit e tė dy vendeve. Ambasadori Nimitz do tė takohet nė Athinė e Shkup me qeveritarė tė lartė tė tė dy vendeve, me objektiv pėrshpejtimin e procesit pėr gjetjen e njė zgjidhjeje reciprokisht tė pranueshme nė ēėshtjen "e emrit".

Mė 20 nėntor Nimitz kishte paraqitur njė sėrė propozimesh e mendimesh pėr gjetjen e njė zgjidhjeje nė ēėshtjen e emrit, gjatė takimit tė pėrbashkėt me negociatorėt e Greqisė Adamantios Vasilakis dhe tė FYROM, Zoran Jolevski, nė selinė e Kombeve tė Bashkuara, duke pasuar takime tė veēanta. /albeu.com/
Shtuar më 23/12/2012, ora 10:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi