Nikola Gruevski "përjashton" truprojen
Zëdhënësi i MPB-së, Ivo Kotevski ka thënë se është suspenduar nga puna përkohësisht truproja i Gruevskit, Dejan Mitrovski – Urko.

Ky i fundit ka vite me rradhë që i shërben kryeministrit.

Edhe pse nuk ka një informacion zyrtar se përse është hequr përkohësisht nga puna truproja, mediat kanë shkruar se Mitrovski është "larguar" nga puna për shkak se nuk ka respeëktuar rregullat profesionale të punës.

Dejan Mitrovski është i punësuar Drejtorinë e MPB-së dhe angazhimi i tij është për ruajtjen e sigurisë së zyrtarëve të lartë të shtetit./albeu.com/
Shtuar më 04/09/2014, ora 11:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori