Ngjarja në Goshincë, Babanovski: Për të shpëtuar kriminelët nga pushteti
Eksperti i sigurisë, Ivan Babanovski
Eksperti për çështjet e sigurisë, Ivan Babanovski, është shprehur se shqiptarët e Maqedonisë nuk përfshihen kurrë në lojën e fundit të çoroditur, e cila ka për qëllim që të shpëtojë kriminelët nga pushteti ku thuhet se gjoja janë angazhuar 40 veteranë të UÇK-së nga Kosova në mesin e tyre edhe nga fshati Tanushë.

"Këtë skenar nuk e mbështesin pjesa më e madhe nga rradhët e BDI-së. Përcjellni këto ngjarje dhe gjeni vetëm një njeri në Maqedoni që do të besojë në këtë punë dhe lojëra qesharake. Por me siguri do të marrim edhe xhirime tjera nga komploti i komunikimit ndaj shtetit, Republikës së Maqedonisë", ka shkruar në Facebook Ivan Babanovski. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2015, ora 14:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori