Nesër zbulohet emri i kryeparlamentarit të ri të Maqedonisë
Pëlqej
Nënkryetari i LSDM-së, Damjan Mançevski, gjatë një interviste për "24 Vesti", ka deklaruar se së shpejti Maqedonia do ketë kryeparlamentarin e saj të ri dhe më pas Qeverinë e re.

"Konsultimet e partive që i dhanë nënshkrimet kreut të LSDM-së Zoran Zaevit për të marrë mandatin, po vijojnë ende. Besoj se deri të martën, para seancës konstituive do kemi edhe emrin e kryeparlamentarit.

Ka shumë spekulime për emrat kush do të jetë, por ende nuk kemi personin final", ka thënë Mançevski. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2017, ora 11:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori