Nesėr vijon publikimi i emrave tė spiunėve
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
premten do tė publikohen emrat e spiunėve dhe bashkėpunėtorėve tė tjerė tė shėrbimeve sekrete nė tė kaluarėn nė Maqedoni. Komisioni pėr Lustrimin tė hėnėn solli vendim dhe verifikoi vendimet lidhur me shpalljen e emrave tė rinj tė spiunėve, por publikimi do tė ndodhė tė premten, njoftojnė mediat maqedonase.

Kryetari i Komisionit tė Lustrimit, Tome Axhiev deklaroi se emrat e dy funksionarėve aktual do tė bėhen publike sipas procedurės ligjore qė ditėn e premten, pas kalimit treditor tė afatit ligjor.

Jozyrtarisht mėsohet se janė dy emra tė ish-bashkėpunėtorėve, njėri prej tė cilėve ėshtė kėshilltar nė kėshillin e Bogovinės dhe kuadėr i BDI-sė, ndėrsa tjetri nga radhėt e VMRO-DPMNE nė komunėn e Gazi Babės, njofton INA.

Komisioni i Lustrimit nė bazė tė ligjit tė ri pėr lustrim deri tani ka publikuar emrat e 23 spiunėve, kryesisht tė UDB-sė nė tė kaluarėn. /albeu.com/
Shtuar më 09/08/2012, ora 15:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.