Nesër Gruevski mund të mbetet qytetar i thjeshtë
Të martën do të dihet nëse Kuvendi i Republikës së Maqedonisë do t’ia marrë mandatin ish-kryeministrit të Maqedonisë, ndërsa tani deputetit Nikolla Gruevski, i cili është dënuar në dy vite burg për Mercedesin luksoz.

Gjykata Penale muaj më parë shpalli fajtor për rastinTanku” ish kryeministrin maqedonas Nikolla Gruevski të cilit iu shqyrtua dënimi pre 2 vite heqje lirie dhe ndihmësministrit Gjoko Popovski me 6 vite e 6 muaj burgim.
Shtuar më 05/11/2018, ora 13:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori