Basha: Do e nisim nga Shkodra pranverën e lirisë
Nėnshkruhet Projekti ”Shtegu pėr ecje Gostivar-Vėrtok”
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Nevzat Bejta, Kryetar i Komunės sė Gostivarit dhe Adil Emini, drejtor i Qendrės pėr Zhvillim tė Rajonit tė Planifikuar tė Pollogut kanė nėnshkruar njė kontratė bashkėpunimi.

Kontrata e nėnshkruar ėshtė pėr bashkėfinancim tė projektit “Shteg ecje tė shėndetshėm pėr banorėt e komunės sė Gostivarit, duke filluar nga Gostivari deri nė fshatin Vėrtok dhe njė studim para-fizibiliteti pėr zhvillimin e eko-turizmit”.

Faza e parė e parė e projektit pėrfshin aktivitetet nė pėrgatitjen e dokumentacionit teknik edhe punėn Gjeodezike (dizajnimi, matja dhe sigurimi i shtegut pėr ecje) nė njė gjatėsi prej 9.3 kilometėr, raporton INA.

Faza e dytė e projektit pėrfshin draft studimin e para-fizibilitetit pėr zhvillimin e turizmit ne territorin e komunės sė Gostivarit.

Fondet pėr realizimin e kėtij projekti janė nė total 20.260 euro, 14.260 euro do tė sigurohen nga organizata gjermane pėr zhvillim GIZ-RED, ndėrsa 6.000 mijė euro do tė sigurohen nga komuna e Gostivarit. /albeu.com/
Shtuar më 02/02/2014, ora 17:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.