Nënshkruhet Projekti ”Shtegu për ecje Gostivar-Vërtok”
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Nevzat Bejta, Kryetar i Komunës së Gostivarit dhe Adil Emini, drejtor i Qendrës për Zhvillim të Rajonit të Planifikuar të Pollogut kanë nënshkruar një kontratë bashkëpunimi.

Kontrata e nënshkruar është për bashkëfinancim të projektit “Shteg ecje të shëndetshëm për banorët e komunës së Gostivarit, duke filluar nga Gostivari deri në fshatin Vërtok dhe një studim para-fizibiliteti për zhvillimin e eko-turizmit”.

Faza e parë e parë e projektit përfshin aktivitetet në përgatitjen e dokumentacionit teknik edhe punën Gjeodezike (dizajnimi, matja dhe sigurimi i shtegut për ecje) në një gjatësi prej 9.3 kilometër, raporton INA.

Faza e dytë e projektit përfshin draft studimin e para-fizibilitetit për zhvillimin e turizmit ne territorin e komunës së Gostivarit.

Fondet për realizimin e këtij projekti janë në total 20.260 euro, 14.260 euro do të sigurohen nga organizata gjermane për zhvillim GIZ-RED, ndërsa 6.000 mijë euro do të sigurohen nga komuna e Gostivarit. /albeu.com/
Shtuar më 02/02/2014, ora 17:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian