Ndërron jetë Sefedin Nuredini, aktori i mirënjohur shqiptar në Maqedoni
Mbrëmë ka ndërruar jetë aktori dhe regjisori i njohur shqiptar nga Kumanova, Sefedin Nuredini.

Ceremonia e lamtumirës do të mbahet sot në Teatrin e Komedisë në orën 12.00, ndërkohë që varrimi do të bëhet në Varrezat e Butelit, Shkuporën 14.00.

Nuredini është diplomuar në Fakultetin e Arteve Dramatike në Shkup, ndërsa hapat e parë në skenë i bën nga mesi i viteve 70 në Teatrin Shqiptar të Shkupit.

Ai ka punuar deri në fund të jetës në këtë teatër, i cili më parë quhej si Teatri i Kombësive. /albeu.com/
Shtuar më 15/01/2017, ora 11:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori