Ndodh për herë të parë, një grua në krye të CIA-s në SHBA

Gina Haspel, me pare ishte zv.shefe e CIA-s
Pasi emëroi Mike Pompeon si Sekretar Shteti, Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka vendosur që CIA-n, ku shërbente Pompeo, t'a drejtojë pikërisht një grua.

Bëhet fjalë për Gina Haspel, e cila nga sot do të jetë përgjegjëse për sigurinë e SHBA-ve dhe interesave të tyre në botë.

“Mike Pompeo, drejtori i CIA-s, do të bëhet Sekretari i ri i Shtetit. Ai do të bëjë punë fantastike! Faleminderit, Rex Tillerson-it, për shërbimin e tij! Gina Haspel do të bëhet drejtorja e re e CIA-s dhe gruaja e parë e zgjedhur në këtë detyrë! Urime të gjithëve!”., - shkroi gjysmë ore më parë Presidenti Trump në Tëitter. /albeu.com/
Shtuar më 13/03/2018, ora 14:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori