Ndërron jetë njëri nga të akuzuarit e rastit të Sopotit
Ka ndërruar jetë pas një sulmi në zemër një nga të akuzuarit të rastit të Sopotit të Kumanovës. Samet Limani, 43 vjeç nga fshati i Sopotit, i cili gjendej në arrati pasi kishte refuzuar që t'u dorëzohej autoriteteve maqedonase të drejtësisë.

43 vjeçari ishte akuzuar bashkë me 11 bashkëfshatarët e tij, të cilët u dënuan me 156 vjet burg nga gjykatat maqedonase. Ata akuzoheshin për vënien e një mine në fshatin e tyre në vitin 2003, shkruan Ina.

Pesë prej tyre u përballën me autoritet gjyqësore dhe një pjesë të paraburgimit e vuajtën në burgun e Idrizovës, ndërsa, në mungesë u dënuan edhe 6 të tjerët e Sopotit përfshirë edhe Samet Limanin, tani më të ndjerë.

Prej shpërthimit të saj është hedhur në erë një mjet transportues i NATO-s ku humbën jetë edhe dy ushtarë polak dhe një përkthyer vendorë. /albeu.com/
Shtuar më 15/07/2013, ora 17:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori