Ndërron jetë Nimetulla Abdullai, dëshmitar për rastin "Grupi i Kumanovës"
Mbrëmë në orët e vona të natës ka ndërruar jetë Nimetulla Abdullai nga fshati Hotël, punonjës i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK) në Kumanovë.

Nimetullai ka vdekur pas një ataku kardiak ndërsa ndihma e parë i është ofruar në Ambulancën e Likovës, nga edhe është nisur për në Spitalin e Kumanovës, shkruan Gazeta Koha.

Nimetulla Abdullai së fundmi ishte në qendër të vëmendjes pas nisjes së seancave gjyqësore kundër të ashtuquajturit Grupi i Kumanovës, ku të akuzuar të shumtë nga Kumanova, por edhe nga Kosova e kërkonin Nimetullain si dëshmitar në gjyq, pasi nga dëshmitarët ishte potencuar se, punonjësi i DSK-së kishte njohuri për aktivitetin e Grupit të Kumanovës. /Gazeta Koha/

Shtuar më 15/09/2017, ora 10:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori