Ndërron jetë Komandant Lala (FOTO LAJM)

Ka ndërruar jetë mbrëmë veprimtari i çështjes kombëtare dhe ish-luftëtari i UÇK-së, Mahi Halili, i njohur edhe si Komandant Lala.

Ai ka ndërruar jetë në Klinikën e Shkupit, pas një ataku në zemër, raporton Tetova1.com.

Mahi Halili ka luftuar në vitin 2001 për çështjen kombëtare, teksa ka qenë komandant në luftën e zhvilluar nga Ushtria Çlirimtare Kombëtare në Maqedoni.

Varrimi i të ndjerit bëhet sot me datë 03.09.2014 tek varrezat e Dëshmoreve ne Tetove ne oren 13.30 minuta. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2014, ora 11:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori