Ndërron jetë këngëtarja e njohur nga Gostivari
Pëlqej
Pas një sëmundje të rëndë sot ka ndërruar jetë njëra ndër këngëtaret më të njohura të muzikës folklorike dhe popullore në rajonin e Pollogut, Hanife Sejfullah – Reçani.

Hanifja, talentin dhe zërin e saj prej këngëtarje e zbuloi, pa i mbushur akoma 12 vjeç-ku mësuesit e saj do ta përkrahnin atë për tu bërë një këngëtare e vërtet.

Disa nga këngët e saj të njohura ishin: “Bien tri dairet”, “Prej Tetove në Gostivar”, “Moj fusha e Korabit”, ” I hipa vaporit”, “Kënga e çobanit”, “Kënga e bilbilit” etj. /albeu.com/
Shtuar më 17/11/2017, ora 11:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori