Ndalohen rreth 30 emigrantë ilegalë
Dhjetëra emigrantë ilegalë nga vende të Azisë dhe të Afrikës janë ndaluar gjatë një aksioni policor në pjesën lindore të vendit.

Sipas burimeve policore, të arrestuarit janë ndalur në rrugën Strumicë - Radovicë.

Shumica e emigrantëve janë nga Siria, Somalia dhe nga Pakistani.

Ata po transportoheshin nga pesë makina me targa të Shkupit. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2014, ora 10:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori