Ndalohen 15 shqiptarë ilegalë në Tetovë
Arkiv
Policia ka kapur 15 shtetas shqiptarë në fshatin Xhepçishtë të Tetovës të cilët po qëndronin ilegalisht në Maqedoni.Ata janë dorëzuar në Stacionin Policor në Tetovë dhe pritet procedura për deportimin e tyre në Shqipëri dhe caktimin e një mase të ndalesës së hyrjes.


Sipas gjancisë së lajmeve Ina shtetasit e ndaluar shqiptarë janë kryesisht punëtor sezonal që punojnë punë fizike dhe bujqësore në rajonin e Pollogut. Policia maqedonase vazhdimisht ka ndaluar shtetas shqiptarë dhe i ka deportuar ata, edhe përkundër faktit se ata qëndrojnë në Maqedoni për shkaqe të emigracionit ekonomik. /albeu.com/
Shtuar më 28/04/2012, ora 18:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori