Ndahet nga jeta themeluesi i USHT-së, Fadil Sulejmani
Pëlqej
Është ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm, Rektori i parë i Universitetit të Tetovës, Fadil Sulejmani. Zemra e profesorit ka pushuar së rrahuri mëngjesin e sotëm në qytetin e Tetovës në moshën 73-vjeçare.

Sulejmani është themeluesi dhe rektori i parë i Universitetit të Tetovës në vitin 1994.

Fadil Sulejmani ka lindur në Bozovcë të Tetovës, ndërsa është doktoruar në Prishtinë në fushën e Albanologjisë. /albeu.com/
Shtuar më 11/02/2013, ora 10:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori