Ndahet nga jeta themeluesi i USHT-së, Fadil Sulejmani
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Është ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm, Rektori i parë i Universitetit të Tetovës, Fadil Sulejmani. Zemra e profesorit ka pushuar së rrahuri mëngjesin e sotëm në qytetin e Tetovës në moshën 73-vjeçare.

Sulejmani është themeluesi dhe rektori i parë i Universitetit të Tetovës në vitin 1994.

Fadil Sulejmani ka lindur në Bozovcë të Tetovës, ndërsa është doktoruar në Prishtinë në fushën e Albanologjisë. /albeu.com/
Shtuar më 11/02/2013, ora 10:43
Fisnik Konda
e Hënë 11 Shkurt 2013, Ora 13:11
Ngushlime familjes,veprat e tua do te jen te pa vdekshme. Zoti u shperbleft me parajs.Kurse udheheqsis te ut-se i propizoj qe ne nje te ardhme te afert instituti ku veprojn ato te mare emrin e te ndjerit.ngusllime!
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit