NATO nuk sheh rrezik rus në Maqedoni
Shefat e diplomacive të vendeve anëtare të Aleancës Veri-Atlantike (NATO) do të takohen sot në Bruksel, para samitit të qershorit.

Burime diplomatike të NATO-së kanë thënë për agjencinë e lajmeve AIM se nuk shohin rrezik të madh të ndikimit rus në Maqedoni.

Sipas këtyre burimeve, ky konstatim bazohetpërcaktimin e vendit për NATO, por edhe në mbështetjen e madhe të popullsisë për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO.

Rusia dhe Maqedonia pritet të përmenden në diskutimet në këtë takim.


Shtuar më 27/04/2018, ora 11:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori