NATO fut në rend dite anëtarësimin e Maqedonisë
Pëlqej
Kryeministri Zoran Zaev njoftoi se Këshilli i Aleancës NATO ka marrë vendim për të vendosur si pikë të rendit të ditës edhe ftesën e Maqedonisë për anëtarësim në NATO, në Samitin e Brukselit që do të mbahet më 11 dhe 12 korrik.

Më parë, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, pas njoftimit për arritjen e marrëveshjes për emrin me Greqinë, ka shprehur gadishmëri që Maqedonia të marrë ftesë për anëtarësim në NATO në Samitin e Brukselit.


Shtuar më 20/06/2018, ora 14:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori