Nacionalistët grekë bëjnë trazira në protestën kundër marrëveshjes së Prespës
Incidente kanë ndodhur para Kuvendit të Greqisë në protestën e organizuar kundër MarrëveshjesPrespës.

Grupi i personave të maskuar me flamuj grek me siguri pjesëtarë të grupeve të djathta, janë përpjekur të depërtojnë kordonin policor te përmendorja e luftëtarit të njohur para Parlamentit të Greqisë.

Ata. Siç njofton MIA protestuesit me gjësende të ndryshme dhe materie piroteknike e kanë sulmuar policinë, e cila si përgjigje hodhi shok bomba dhe gaz lotsjellës. Ndaj policisë janë hedhur edhe ngjyra.
Shtuar më 20/01/2019, ora 15:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori